Neoznačený přístav Baltského moře

Seznam osobních trajektových přístavů v Baltském moři

V Baltském moři je více než 50 terminálů a přístavů pro osobní trajekty, kde pravidelně jezdí osobní trajektová doprava. Některé přístavy mají jeden terminál pro cestující a jiné mají více terminálů ve stejném přístavu (např. Tallinn, Helsinky). Následující seznam obsahuje většinu – ne-li všechny – příslušných přístavů pro cestující v celém Baltském moři.

Naposledy aktualizováno 2022-04-17

Chcete-li získat další informace, vyberte každé město, město nebo přístav

Dánsko

Dánsko se rozkládá na pobřeží Baltského moře a Severního moře. Na straně Baltského moře je vysoká trajektová doprava mezi Demarkem a Německem, Švédskem a (s omezením) do Polska.


Estonsko

Estonsko má bohatý trajektový průmysl díky mnoha ostrovům uvnitř a kolem pevniny. Největší osobní přístavy jsou v Tallinnu, kde je vysoká automobilová a osobní doprava do Helsinek. Další osobní trajektové přístavy jsou v Paldiski, Hiiumaa, Saaremaa a jezero Peipus.


Finsko

Finsko má mnoho přístavů pro osobní trajekty v Helsinkách, Turku, Ålandech, Hanko a Vaasa. Helsinky a Ålandy mají velké množství výletních trajektů a obsahují nepřehledné množství přístavů a terminálů. Turku má jen dva osobní přístavy a Vaasa a Hanko jen jeden.


Německo

Se svou severní hranicí Baltského moře má Německo bohatou námořní historii. Z Kielu, Lübecku/Travemune a dalších odplouvá mnoho osobních trajektů do destinací v Dánsku, Švédsku, Polsku a dokonce i ve Finsku.


Lotyšsko

Pro svou velikost je Lotyšsko dobře propojeno trajekty na Baltském moři. V Lotyšsku jsou tři hlavní trajektové přístavy – Ventspils, Riga (hlavní město) a Liepāja.


Litva

Lithania má omezený trajektový průmysl, s občasnými trajekty odjíždějícími z hlavního přístavního města Klaipėda.


Norsko

I když technicky nejsou v Baltském moři, existují některé trajektové trasy začínající v Baltském moři a končící v Norsku, například z Kodaně do Osla a Frederikshavn do Osla. Norsko má dobře rozvinutou síť výletních lodí a trajektů, i když jen málo z nich překračuje mezinárodní hranice.


Polsko

Polsko má aktivní trajektové přístavy v Gdyni, Gdaňsku a Świnoujście s trajekty do Německa, Švédska a Dánska.


Rusko

Rusko má v Baltském moři dva přístavy s pravidelnou lodní dopravou. Petrohrad – Morskoy a Kaliningrad. Petrohrad má pravidelné trajektové spojení do Helsinek a příležitostně Tallinnu se St. Peter Line, stejně jako „speciální“ (jednou nebo dvakrát ročně) plavby od jiných velkých operátorů v Baltském moři během léta.


Švédsko

Švédsko má poměrně velkou námořní přítomnost a po celé zemi je rozmístěno mnoho přístavů pro osobní trajekty. Stockholm má obrovský průmysl osobní trajektové dopravy s loděmi odplouvajícími do všech směrů Baltského moře. Malmö a další místa v jižním Švédsku mají také hodně trajektové dopravy přes Německo, Dánsko a Polsko.


Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím. Dozvědět se více