Viking Line ferry approaching Åland islands.

Seznam provozovatelů trajektů v Baltském moři

V Baltském moři je nejméně 12 provozovatelů trajektů, kteří nabízejí přepravu cestujících a vozidel. V Baltském moři existuje mnoho tras a mnoho operátorů je obsluhuje. Jedinečným aspektem Baltského moře je, že nejmenší operátoři mohou na některých trasách soutěžit s těmi největšími.

Viz také náš dřívější příspěvek na blogu na toto téma

Naposledy aktualizováno 2023-06-08

DFDS Seaways


DFDS Seaways, se sídlem v Kodani, Dánsko, je renomovaný provozovatel výletních trajektů specializující se na trasy v Baltském moři. Díky silnému zastoupení v regionu spojuje DFDS Seaways hlavní města prostřednictvím svých dobře zavedených tras. Cestující mohou cestovat mezi Kodaní a Oslem, Frederikshavnem a Oslem, Karlshamnem a Klaipėdou, Kielem a Klaipėdou a také Stockholmem a Paldiski. Pro usnadnění těchto cest provozuje DFDS Seaways flotilu lodí přizpůsobených trasám v Baltském moři. Crown Seaways, Pearl Seaways, Aura Seaways, Luna Seaways, Victoria Seaways, Athena Seaways, Optima Seaways, Sirena Seaways a Patria Seaways nabízejí moderní vybavení, pohodlné kajuty a řadu možností stravování a zábavy. Zatímco DFDS Seaways rozšiřuje své operace za Baltské moře, jejich zaměření na tento region zajišťuje spolehlivý a příjemný zážitek z cestování pro ty, kteří zkoumají pobřežní drahokamy a pulzující města v oblasti Baltského moře.

Logo DFDS Seaways

Přečtěte si více

Eckerö Line


Eckerö Line (neplést s Eckerölinjen) je trajektová společnost se sídlem v Helsinkách. Jejich hlavní trasy spojují Helsinky s Tallinem a poskytují oblíbený a efektivní způsob dopravy mezi dvěma hlavními městy. Navzdory relativně malé velikosti Eckerö Line stále zůstává konzistentním a cenově dostupným spojením mezi Helsinkami a Tallinnem. Na trase Helsinky – Tallinn operuje M/S Finlandia, dobře vybavený výletní trajekt, který cestujícím zajišťuje pohodlnou a příjemnou cestu. Nabízí řadu palubního vybavení, včetně pohodlných kajut, možností stravování a zábavních zařízení. Kromě toho Eckerö Line provozuje trajekt Finbo Cargo na trase Vuosaari - Muuga, konkrétně pro cestující s vozidly. Tato služba umožňuje pohodlnou přepravu vozidel mezi Helsinkami a Tallinem a zároveň se vyhýbá rušným centrům měst každého hlavního města.

Logo Eckerö Line

Přečtěte si více

Eckerö Linjen


Eckerö Linjen (neplést s Eckerö Line) je trajektová společnost se sídlem na Ålandech, která nabízí jediný trajekt mezi Eckerö (Åland) a Grisslehamn (Švédsko).

Logo Eckerö Linjen

Přečtěte si více

Finnlines


Finnlines, dceřiná společnost italské Grimaldi Group, je předním provozovatelem výletních trajektů se sídlem v Helsinkách ve Finsku. Díky rozmanité flotile lodí nabízí Finnlines několik tras v oblasti Baltského moře, které spojují různé destinace. Jejich současné trasy zahrnují Helsinky do Lübecku (Travemünde), Turku (Naantali) do Stockholmu (Kapellskär) přes Åland a Malmö do Lübecku (Travemünde). Tyto trasy poskytují pohodlné a efektivní možnosti přepravy pro cestující mezi Finskem, Švédskem, Německem a Alandami. Zejména Finnlines je jedinou společností, která spojuje Helsinky s Německem osobním trajektem. Finnlines provozuje na těchto trasách řadu lodí, včetně Finnlady, Finnmaid, Finnstar, Finnfellow, Finnswan, Finnpartner, Finntrader, Finnlipper, Finnsirius, Cruise Smeralda a Europalink. Každé plavidlo je vybaveno moderním vybavením, pohodlnými kajutami a palubními službami, které zajistí příjemný a příjemný zážitek z cestování.

Logo Finnlines

Přečtěte si více

Gotland Alandia Cruises


Gotland Alandia Cruises je společný podnik mezi Viking Line a Gotlandsbolaget, který začal v roce 2023 a nabízí trajektové služby mezi švédským ostrovem Gotland (Visby), Stockholmem a finskými Ålandy. Společnost provozuje Birka Gotland, dobře vybavený výletní trajekt, který cestujícím poskytuje pohodlné a příjemné cestování.

Přečtěte si více

Polferries


Polferries je státní polská trajektová společnost, která provozuje osobní trajekty na Baltském moři. Polferries provozuje trasy mezi Polskem a Švédskem, včetně Świnoujście do Ystadu a Gdaňsku do Nynäshamnu. Tyto trasy poskytují pohodlné možnosti přepravy cestujícím mezi Polskem a Švédskem. Polferries provozuje flotilu lodí na těchto trasách, včetně Baltivie, Cracovia, Mazovia a Skania. Tato plavidla nabízejí pohodlné kajuty, možnosti stravování a zábavní zařízení, aby zajistily příjemný a příjemný zážitek z cestování.

Logo Polferries

Přečtěte si více

St. Peter Line


St. Peter Line dříve provozovala okružní trasu přes Baltské moře, zejména spojující Finsko (Helsinky) s Ruskem (Saint Petersburg) a byla jednou z mála možností „bezvízového“ přístupu (72 hodin) do Ruska z Evropy. Od roku 2021 společnost zastavila provoz.

Logo St. Peter Line

Přečtěte si více

Stena Line


Stena Line je přední provozovatel výletních trajektů se sídlem v Göteborgu ve Švédsku. Díky silnému zastoupení v Baltském moři společnost Stena Line provozuje řadu tras spojujících různé destinace v regionu. Jejich současné trasy Baltského moře zahrnují Frederikshavn do Göteborgu, Stockholm (Nynäshamn) do Ventspils, Hanko do Stockholmu, Grenaa do Halmstadu, Kiel do Göteborgu, Karlskrona do Gdyně, Trelleborg do Rostocku a Lübeck (Travemünde) do Liepāja. Tyto trasy poskytují cestujícím pohodlné možnosti dopravy k prozkoumání oblasti Baltského moře. I když Stena Line působí mimo Baltské moře, jejich zaměření na tento region jim umožňuje poskytovat spolehlivé a efektivní trajektové služby a spojovat cestující do požadovaných destinací s pohodlím a komfortem.

Logo Stena Line

Přečtěte si více

TT-Line


TT-Line je významným hráčem v jižním Baltském moři, spojuje na vysokých frekvencích Německo s Polskem, Litvou a Švédskem.

Logo TT-Line

Přečtěte si více

Tallink Silja


Tallink-Silja je předním provozovatelem výletních trajektů v Baltském moři, který nabízí řadu tras spojujících Stockholm, Tallinn, Turku a Helsinky se zastávkami na Ålandech. Cestující si mohou užít scénické cesty při objevování těchto pulzujících destinací. Současná flotila Tallink-Silja se skládá z Hvězd, Megastar, Silja Europa, Silja Symphony, Silja Serenade, Galaxy, Baltic Princess, Romantika, Isabelle, Baltic Queen, Victoria I, Sailor, Regal Star, Sea Wind a MyStar. Tyto lodě poskytují cestujícím pohodlné ubytování, možnosti stravování, zábavní zařízení a nezapomenutelné zážitky z cestování. Zatímco Tallink-Silja nemusí být vždy cenově nejvýhodnější možností, dodatečné náklady se často vyplatí s ohledem na kvalitní služby a vybavení, které poskytují. Cestovatelé mohou očekávat spolehlivé a příjemné trajektové služby, díky čemuž je Tallink-Silja preferovanou volbou pro plavby v Baltském moři.

Logo Tallink Silja

Přečtěte si více

Viking Line


Viking Line je známý provozovatel výletních trajektů se sídlem v Mariehamnu na Ålandských ostrovech ve Finsku. Nabízejí různé trasy v oblasti Baltského moře, spojující Stockholm, Tallinn, Turku a Helsinky, často se zastávkami na Ålandech. Na těchto trasách operují jejich lodě, včetně Viking Cinderella, Viking Grace, Gabriella, Viking XPRS a nového přírůstku, Viking Glory. Tato plavidla poskytují cestujícím pohodlné kajuty, možnosti stravování, zábavní zařízení a příjemný zážitek z cestování. Viking Line je uznávána pro svůj závazek poskytovat kvalitní služby a příjemné plavby. Viking Line nabízí pohodlné a spolehlivé trajektové služby, které cestujícím umožňují snadno a pohodlně prozkoumat úžasnou oblast Baltského moře.

Logo Viking Line

Přečtěte si více

Wasaline


Wasaline provozuje nejsevernější osobní trajekt na světě, který spojuje finskou Vaasu s Umeå ve Švédsku. Nabízejí jedinečný výběr na palubě ve srovnání s ostatními provozovateli pobaltských trajektů a mohou být dobrou volbou pro spojení středního Finska se Švédskem.

Logo Wasaline

Přečtěte si více

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím. Dozvědět se více