Viking Line ferry approaching Åland islands.

Seznam provozovatelů trajektů v Baltském moři

V Baltském moři je nejméně 10 provozovatelů trajektů, kteří nabízejí přepravu cestujících a vozidel. V Baltském moři existuje mnoho tras a mnoho operátorů je obsluhuje. Jedinečným aspektem Baltského moře je, že nejmenší operátoři mohou na některých trasách soutěžit s těmi největšími.

Viz také náš dřívější příspěvek na blogu na toto téma

Naposledy aktualizováno 2020-04-15

DFDS Seaways


DFDS Seaways je součástí DFDS, velké přepravní a logistické společnosti se sídlem v Dánsku. DFDS Seaways provozuje mnoho osobních a nákladních trajektů v celém Baltském moři, Severním moři a Lamanšském průlivu.

Logo DFDS Seaways

Přečtěte si více

Eckerö Line


Eckerö Line (neplést s Eckerölinjen) je trajektová společnost se sídlem v Helsinkách, která nabízí jediný trajekt, M/S Finlandia, mezi Helsinkami a Tallinem. Navzdory relativně malé velikosti Eckerö Line stále zůstává konzistentním a cenově dostupným spojením mezi Helsinkami a Tallinnem. Eckerö Line také provozuje Finbo Cargo, trajekt určený pouze pro nákladní dopravu (nebo cestující s vozidly) mezi přístavem Helsinky (Vuosaari) a přístavem Tallinn (Muuga).

Logo Eckerö Line

Přečtěte si více

Eckerö Linjen


Eckerö Linjen (neplést s Eckerö Line) je trajektová společnost se sídlem na Ålandech, která nabízí jediný trajekt mezi Eckerö (Åland) a Grisslehamn (Švédsko).

Logo Eckerö Linjen

Přečtěte si více

Finnlines


Finnlines je trajektová společnost se sídlem v Helsinkách a jediná společnost, která spojuje Helsinky s Německem (Lübeck nebo Travemünde) trajektem. Finnlines také nabízí spojení mezi Německem a Švédskem (Malmö) a také Švédskem (Stockholm) do Finska (Naantali nebo Turku). Finnlines je součástí italské skupiny Grimaldi.

Logo Finnlines

Přečtěte si více

St. Peter Line


St. Peter Line provozuje okružní trasu přes Baltské moře, především spojující Finsko (Helsinki) s Ruskem (Saint Petersburg) a je jednou z mála možností „bezvízového“ přístupu (72 hodin) do Ruska z Evropy.

Logo St. Peter Line

Přečtěte si více

Stena Line


Stena Line je velký provozovatel trajektů v severní Evropě. Nabízejí trajekty mezi Britskými ostrovy, pevninskou Evropou a Skandinávií. V Baltském moři nabízí Stena Line trasy mezi Lotyšskem, Švédskem, Polskem, Německem a Dánskem.

Logo Stena Line

Přečtěte si více

TT-Line


TT-Line je významným hráčem v jižním Baltském moři a spojuje na vysokých frekvencích Německo s Polskem, Litvou a Švédskem.

Logo TT-Line

Přečtěte si více

Tallink Silja


Tallink Silja je trajektová společnost se sídlem v Tallinnu a jeden z největších provozovatelů trajektů v Baltském moři. Disponují moderní flotilou lodí a spojují převážně východobaltské destinace, tj. Švédsko, Finsko, Alandy, Estonsko, Lotyšsko atd.

Logo Tallink Silja

Přečtěte si více

Viking Line


Viking Line je finská trajektová společnost a jeden z největších provozovatelů v Baltském moři. Viking Line má flotilu moderních lodí a provozuje trasy mezi Švédskem, Ålandy, Estonskem a Finskem.

Logo Viking Line

Přečtěte si více

Wasaline


Wasaline provozuje nejsevernější osobní trajekt na světě, který spojuje finskou Vaasu s Umeå ve Švédsku. Nabízejí jedinečný výběr na palubě ve srovnání s ostatními provozovateli baltských trajektů a mohou být dobrou volbou pro spojení středního Finska se Švédskem.

Logo Wasaline

Přečtěte si více

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím. Dozvědět se více