Přístavy a terminály trajektů v Tallinnu

Naposledy aktualizováno


Tallinn je důležitým uzlem pro osobní trajektovou dopravu v Baltském moři. Mnoho trajektů operuje z Tallinnu, včetně Eckerö Line, St Peter Line, Tallink Silja a Viking Line. Tallinn navíc každoročně navštíví mnoho výletních lodí. Ve srovnání s Helsinkami nebo Stockholmem je Tallinn menší město a jeho přístavy pro osobní trajekty jsou blízko centra města. Trajekty jsou důležitou součástí ekonomiky Tallinnu a každodenního života mnoha lidí.

Kolik trajektových přístavů je v Tallinnu?

Pro osobní a automobilovou trajektovou dopravu jsou v Tallinnu a jeho okolí tři důležité přístavy: Old City Harbor, Muuga Harbor a Paldiski. Přístav Paldiski není přesně v Tallinnu, ale zahrneme ho, protože je úzce propojen.

Přístav Paldiski je asi 45 km západně od Tallinnu, zatímco Muuga je asi 16 km na východ.
Přístav Paldiski je asi 45 km západně od Tallinnu, zatímco Muuga je asi 16 km na východ.

Přístav starého města Tallinn

Tallinnský přístav Old City Harbour má dva terminály pro cestující na trajektech, terminál-A a terminál-D. Pokud přijíždíte z Helsinek, Stockholmu nebo Petrohradu, váš trajekt pravděpodobně přijede a odjede z přístavu Old City Harbor.

Old City Harbor - Terminál-A

Terminál-A má trajekty Viking Line z Helsinek, Eckerö Line (Finsko) z Helsinek a také linku St. Peter Line z Petrohradu. Všimněte si, že St. Peter Line je mimo provoz od začátku covidu.

Old City Harbor - Terminál-D

Terminál-D má všechny lodě Tallink-Silja. Tallink je v současnosti největším provozovatelem trajektů v Tallinnu a do Helsinek a Stockholmu jezdí trajekty z přístavu Old City Harbor.

Jak blízko je Tallinn's Old City Harbour od centra města a starého města?

Old City Harbour je asi 1 km od starého města a centra města. Z přístavu Old City Harbour do starého města nebo do centra města to trvá 15-20 minut chůze. Pokud máte hodně zavazadel nebo se vám nechce chodit pěšky, jsou k dispozici veřejné autobusy, které staví před každým terminálem. K dispozici je také mnoho taxíků. Pro tip: taxi aplikace jako Bolt a Uber fungují i v Tallinnu.

Jak daleko je Terminál-D od Terminálu-A v Tallinn?

Z terminálu-A do terminálu-D se dostanete pěšky asi za 10 minut.

Jak daleko je Old City Harbour od letiště v Tallinnu?

Letiště Tallinn (TLL) je asi 6 km od Old City Harbor. Nejlepší je taxi, ale můžete jet také přímou tramvají z terminálu D na letiště.

V Tallinnu, Old City Harbour Terminal-D a Terminal-A jsou oba 15-20 minut pěšky do centra města.
V Tallinnu, Old City Harbour Terminal-D a Terminal-A jsou oba 15-20 minut pěšky do centra města.

Přístav Muuga

Tallinn’s Muuga Harbour je nákladní přístav, který se nachází asi 16 km (10 mil) od centra Tallinnu. Do Helsinek (přístav Vuosaari) jezdí trajekty společností Tallink-Silja (Sea Wind) a Eckerö Line (Finbo Cargo). Tyto trajekty jsou k dispozici pouze pro cestující s vozidly (pěší cestující nejsou povoleni). Tyto trajekty často doporučujeme cestujícím s vozidly nebo řidičům kamionů, protože se vyhýbají rušným centrům měst Tallinnu a Helsinek.

Přístav Muuga je asi 16 km od centra Tallinnu.
Přístav Muuga je asi 16 km od centra Tallinnu.
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím. Dozvědět se více