Trajekty mezi Německem a Finskem

Naposledy aktualizováno


V současné době existuje jediná pravidelná osobní doprava mezi severním Německem a Finskem. Trajekt odjíždí z Lübecku (Travemünde) a do Finska (Helsinki) připlouvá asi o 29 hodin později. Trajektové spojení provozuje společnost Finnlines, která také provozuje řadu trajektů mezi Německem, Finskem a Švédskem.

Helsinki Architecture

Podrobnosti o službě

Z Německa odplouvá trajekt každou noc ve 3:00 a do Finska připlouvá další den. V opačném směru z Finska do Německa odjíždí trajekt každý večer v 17:00 a připlouvá další noc do Lübecku (Travemünde). Tato služba běží každý den až na několik výjimek.

Trasa Odchod Příchod
Lübeck (Travemünde) do Helsinek 3:00 9:00/9:30 (+1 den)
Helsinky do Lübeck (Travemünde) 17:00 21:30 (+1 den)

Na palubě je nejpohodlnější možností rezervovat si kajutu na noci na moři. Tři lodě Finnlines (Finnstar, Finnmaid a Finnlady) mají širokou škálu možností ubytování pro každý rozpočet. Na cestu si můžete zarezervovat také polohovací křeslo, což je obecně nejlevnější varianta.

Ve 29 hodin není tento trajekt zdaleka nejrychlejším spojením mezi Finskem a Německem. Je to však pohodlnější, pokud cestujete autem. Navíc, pokud cestujete s velkým množstvím zavazadel, je tento trajekt dobrou volbou, protože je často levnější než srovnatelný let a můžete si vzít tolik zavazadel, kolik byste chtěli, aniž byste se museli starat o další poplatky. Především je to pohodový způsob, jak proplouvat Baltským mořem, pokud na to máte čas.

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím. Dozvědět se více