Nová trasa Stena Line z Hanko do Nynäshamnu (Stockholm)

Naposledy aktualizováno


Translation missing: cs.img_alt

Na začátku roku 2022 zahájila Stena Line novou trasu mezi Hanko ve Finsku a Nynäshamn ve Švédsku. Trasa spojuje regiony hlavních měst obou zemí spolu s přístavy, které nejsou tak vytížené jako ve Stockholmu a Helsinkách, takže je pro řidiče pohodlnější.

K rezervaci trasy Hanko-Nynäshamn je nutné vozidlo (nebo motocykl). Trasa začíná každodenními odjezdy ve večerních hodinách, i když pokud bude pozitivní zpětná vazba, jsme si jisti, že Stena Line přidá další odjezdy. Vzhledem k tomu, že tato trasa je zaměřena na nákladní dopravu, doporučujeme podívat se na trasy Turku-Stockholm a Helsinky-Stockholm, pokud máte zájem o zajímavější zážitky pro cestující.

Podrobnosti o výletu

Od podzimu 2023 je trasa mezi Hanko a Nynäshamn provozována dvěma loděmi: Urd a Stena Gothica. V každém směru je jeden noční odjezd. Cesta trvá pohodlných 12-13 hodin, většinou projíždíme finské souostroví.

Délka výletu 12 hodin
Výletní frekvence Jednou denně (cesta přes noc)
Provozovatel trajektu Stena Line
Lodě Urd a Stena Gothica
M/S Urd - jeden z trajektů na trase z Nynäshamn do Hanko
M/S Urd - jeden z trajektů na trase z Nynäshamn do Hanko

O Hanko

Hankö se nachází přibližně 120 km západně od Helsinek a 150 km východně od Turku. Hanko je na nejjižnějším cípu Finska. Hanko je malé město a je vhodnější pro nákladní dopravu, protože všechny ostatní trajekty do Finska ze Švédska přijíždějí do Turku nebo Helsinek, což jsou obě velká města s velkým provozem.

O Nynäshamnu

Nynäshamn je velký přístav, který se nachází 55 km jižně od Stockholmu. Z Nynäshamnu je snadné jet dále do jižního Švédska, Kodaně, Göteborgu, Osla atd. Nynäshamn má nákladní trajektové spojení do Lotyšska, Polska a Gotlandu.

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím. Dozvědět se více