Noční plavby mezi Helsinkami a Tallinem

Naposledy aktualizováno


Přibližně 80 km (50 mil) Baltského moře odděluje hlavní město Finska Helsinky od hlavního města Estonska Tallinnu. Existují dvě možnosti, jak překonat tuto vzdálenost: letadlo a trajekt. Vzhledem k tomu, že s cestou na letiště, odbavením, sezením na ranveji atd. je spojeno mnoho času navíc, je obecně přijímáno, že trajekt je nejlepší způsob dopravy mezi těmito dvěma městy. Úplné pokrytí možností trajektů mezi Helsinkami a Tallinem naleznete v našem dříve provedeném zápisu . Zde bychom rádi pokryli možnosti přes noc mezi Helsinkami a Tallinem.

Looking onto the city center of Tallinn from its largest passenger port.
Looking onto the city center of Tallinn from its largest passenger port.

Jaké jsou noční trajekty mezi Helsinkami a Tallinem?

Všichni hlavní provozovatelé trajektů mezi Helsinkami a Tallinem nabízejí možnost nočního na palubě. S Tallink-Silja můžete získat noc na palubě z Helsinek do Tallinnu az Tallinnu do Helsinek. Viking Line nabízí možnost nočního na palubě pouze na trase Helsinky-Tallinn. Eckerö Line nabízí možnost noční paluby na trase z Tallinnu (Muuga) do Helsinek (Vuosaari), ale je k dispozici pouze pro cestující cestující s vozidlem.

Obvyklý trajekt trvá 2-3 hodiny, tak proč jet pomaleji? Více než cokoli jiného jsou tyto trajekty určeny k přemístění, což znamená přesunout je, aby se připravily na další den. V důsledku toho je jízdné obecně poměrně nízké, což může přilákat cestovatele, kteří dbají na rozpočet a chtějí přejít. Pokud Helsinkami nebo Tallinem pouze projíždíte, může být levnější pouze zarezervovat si nocleh na palubě ve srovnání s ve městě. Hotely v Helsinkách mohou snadno stát 100 eur, zatímco noc na palubě může být jen 30 nebo 40 eur.

Kromě toho ti, kteří dělají delší jízdy autem nebo nákladem mezi Finskem a Estonskem, mohou využít možnost přes noc jako způsob osvěžení do nového dne jízdy. V závislosti na vašich cestovních plánech může být noční trajekt přesně to, co potřebujete.

Poznámka: Musíte si zakoupit speciální noční palubní lístek, abyste mohli zůstat na lodích přes noc, jakmile dorazí. Na FerryScan uvidíte dvě možnosti, jednu pro běžnou jízdenku a druhou pro běžnou jízdenku plus noc na palubě.

Možnost 1: Tallink Silja - Star a Tallink Silja Europa

Z Helsinek do Tallinnu odlétá Silja Europa z Helsinek každý den v 18:30 a do Tallinnu přijíždí o 3,5 hodiny později. Máte možnost zůstat na palubě přes noc a odletět ráno od 8:00. Silja Europa je součástí 22hodinové plavby Tallink Silja, i když je možné si ji rezervovat jako jednosměrnou cestu.

V opačném směru, z Tallinnu do Helsinek, si můžete každou noc rezervovat trajekt Tallink Silja's Star. Čas odletu Star z Tallinnu je obecně 20:30 nebo 22:30, do Helsinek přilétá o tři hodiny později. Opět zde máte možnost zůstat na palubě přes noc.

Hledat výlety zde

Možnost 2: Viking Line – XPRS

Z Helsinek do Tallinnu je možné s Viking Line rezervovat noc na palubě trajektu XPRS. Po většinu nocí odplouvá trajekt XPRS z Helsinek ve 20:30, do Tallinnu přijíždí ve 23:00 a umožňuje cestujícím zůstat na palubě do 6:00 následujícího rána. Vzhledem k tomu, že COVID Viking Line snížila své trasy Helsinky-Tallinn, je však pravděpodobné, že v budoucnu zvýší počet odjezdů.

Hledat výlety zde

Možnost 3: Finbo Cargo (pouze s vozidlem)

Se zavedením nákladních (vozových) trajektů mezi Helsinkami (Vuosaari) a Tallinnem (Muuga) je možné zarezervovat si výlet přes noc mezi Tallinem a Helsinkami s Finbo Cargo (součást Eckerö Line). V současné době je možné přenocování při odjezdech ve 23:30 na každý den kromě pátku. K rezervaci tohoto trajektu si musíte vzít s sebou vozidlo (nákladní auto, auto, motocykl atd.). Všimněte si, že Vuosaari Port a Muuga Port jsou oba více než 10 km od center Helsinek a Tallinnu.

Hledat výlety zde
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím. Dozvědět se více