Nejrychlejší trajekt mezi Německem a Švédskem

Naposledy aktualizováno


Existuje mnoho trajektů spojujících Německo se Švédskem, přičemž nejoblíbenější trasy jsou mezi Rostockem a Trelleborgem a Lübeckem a Malmö. Existuje také delší trajektová trasa z Kielu do Göteborgu. Mějte také na paměti, že existuje mnoho trajektů spojujících Dánsko se Švédskem, což lze také zvážit. V tomto příspěvku prozkoumáme všechny možnosti a rozhodneme se, který trajekt je nejrychlejší mezi Německem a Švédskem.

Mapa trajektové trasy z Německa do Švédska
Mapa trajektové trasy z Německa do Švédska

Hlavními provozovateli trajektů mezi Německem a Švédskem jsou Stena Line, Finnlines a TT-Line. Zážitky na palubě se mohou značně lišit v závislosti na konkrétní trase, roční době a plavidle.

Přehled trajektových tras mezi Německem a Švédskem je uveden níže.

Trasa Popis Informace o rezervaci
Rostock ↔ Trelleborg Jedna z nejoblíbenějších tras mezi Německem a Švédskem. Mezi Stena Line a TT-Line je mnoho spojů ve dne i v noci. Klikněte pro informace o rezervaci
Kiel ↔ Göteborg Specializovaná trasa spojující Kiel s druhým největším městem Švédska. Stena Line obsluhuje tuto trasu s denním nočním trajektem. Během špiček může být na trasu přidán druhý trajekt, který poskytuje dva odjezdy denně v každém směru. Klikněte pro informace o rezervaci
Lübeck ↔ Malmö Finnlines spojuje Lübeck (přístav Travemünde) s Malmö, s 2-3 odjezdy denně v každém směru. Tato trasa je velmi zaměřena na řidiče nákladní a kamionové dopravy, i když pravidelní dojíždějící jsou také vítáni. Malmö se nachází na druhé straně mostu Oresund od Kodaně. Klikněte pro informace o rezervaci
Lübeck ↔ Trelleborg Obsluhuje TT-Line s několika denními odjezdy. Klikněte pro informace o rezervaci

Nejrychlejší trajekt z Německa do Švédska: Rostock-Trelleborg

Nejrychlejší trajekt mezi Německem a Švédskem je aktuálně z Rostocku do Trelleborgu. Dva provozovatelé trajektů, Stena Line a TT-Line, nabízejí více odjezdů každý den. Vzhledem k tomu, že doba trvání je pouze 6-7 hodin, jedná se jednoznačně o nejrychlejší trajektové spojení mezi Německem a Švédskem. Pokud jedete trajektem přes noc, zvažte jednu z dalších možností níže, protože může být pohodlnější jet o něco delším trajektem, abyste se mohli celou noc vyspat.

Doba trvání 6-7 hodin
Plavby za den 5+
Přístav v Rostocku Trajektový terminál Rostock
Přístav v Trelleborgu Trajektový terminál Trelleborg
Mapa trasy trajektu z Rostocku do Trelleborgu
Mapa trasy trajektu z Rostocku do Trelleborgu

Možnost 1: Stena Line

Obslouží vás trajekty Mecklenburg-Vorpommern a Skane. Do přístavu v Rostocku se snadno dostanete veřejnou dopravou. Přístav Trelleborg se nachází v pěší vzdálenosti od centra města.

Možnost 2: TT-Line

TT-Line také provozuje stejnou trasu mezi Rostockem a Trelleborgem, někdy ve spolupráci se Stena Line.

Alternativní možnost: Kiel do Göteborgu

Mapa trasy trajektu z Kielu do Göteborgu
Mapa trasy trajektu z Kielu do Göteborgu

Delší alternativní trajekt je mezi Kielem a Göteborgem. Tento trajekt může být výhodný, pokud chcete jet do Göteborgu, nebo pokud chcete jet delším trajektem, abyste se mohli celou noc vyspat. Trajekt je provozován společností Stena Line a trvá více než 14 hodin. Trajekt odjíždí z terminálu Schwedenkai v Kielu a přijíždí do terminálu Tysklandterminalen v Göteborgu.

Doba trvání 14 hodin 30 minut
Plavby za den 1-2
Přístav v Kielu Terminál trajektů Kiel Schwedenkai
Přístav v Göteborgu Trajektový terminál Göteborg Tysklandsterminalen

Alternativní možnost: Lübeck/Travemünde do Malmö

Mapa trajektové trasy z Lübecku do Malmö
Mapa trajektové trasy z Lübecku do Malmö

Dobrá alternativa k trajektu Rostock-Trelleborg je mezi Lübeckem a Malmö. Trajekt trvá mezi 9 a 10 hodinami, takže máte více času na spánek. Malmö se také nachází na druhé straně mostu Oresund od Kodaně, takže se do Kodaně snadno dostanete z Malmö. Trajekt provozuje Finnlines a vyplouvají 2-3 denně.

Doba trvání 9-10 hodin
Plavby za den 2-3
Přístav v Lübecku Přístav Lübeck (Travemünde), terminál Skandinavienkai
Přístav v Malmö přístav Malmö

Alternativní možnost: Lübeck/Travemünde do Trelleborgu

Mapa trajektové trasy z Lübecku do Trelleborgu
Mapa trajektové trasy z Lübecku do Trelleborgu

Poslední možností je mezi Lübeckem a Trelleborgem. Tento trajekt provozuje TT-Line a trvá 9-10 hodin. K dispozici jsou 2-3 odjezdy denně. Tento trajekt je velmi podobný trajektu Lübeck-Malmö, kromě toho, že přijíždí do Trelleborgu místo do Malmö.

Doba trvání 9-10 hodin
Plavby za den 2-3
Přístav v Lübecku Přístav Lübeck (Travemünde), terminál Skandinavienkai
Přístav v Trelleborgu Trajektový terminál Trelleborg
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím. Dozvědět se více