Nejrychlejší trajekt mezi Finskem a Švédskem

Naposledy aktualizováno


Z Finska do Švédska existují tři rychlé trajektové trasy. Nejrychlejší trajektová trasa z Finska do Švédska je mezi městy Vaasa a Umeå, i když to platí pouze v případě, že neprojíždíte Stockholmem. Mezi další možnosti patří trasy mezi Turku - Åland - Stockholm a Helsinky - Åland - Stockholm. Pokud jde o rychlost, doporučujeme trasu Turku - Åland - Stockholm, která má více operátorů a odplouvá denně. Všimněte si, že technicky jsou trajekty z Åland do Stockholmu nejrychlejší, ale pro většinu cestujících nejsou relevantní, protože většina cestujících nezačíná ani nekončí svou cestu na ostrovech Åland. V tomto článku prozkoumáme nejrychlejší trajekty z pevninského Finska do pevninského Švédska.

Mapa trajektových tras mezi Finskem a Švédskem
Mapa trajektových tras mezi Finskem a Švédskem

Přehled nejrychlejších trajektových tras mezi Finskem a Švédskem je uveden níže.

Trasa Popis Informace o rezervaci
Vaasa ↔ Umeå Nejrychlejší trasa mezi Finskem a Švédskem, ale nemusí být nejpohodlnější. Vzhledem k poloze těchto měst je tato trasa relevantní pouze pro cestující do/ze severního Švédska a Norska. Klikněte pro informace o rezervaci
Turku ↔ Stockholm Trajektová trasa mezi Turku a Stockholmem je nejrychlejší mezi pevninským Finskem a pevninským Švédskem. S dobou trvání 10-12 hodin je tato trasa provozována společnostmi Viking Line, Tallink-Silja a Finnlines. Vzhledem k počtu dostupných trajektů je to nejpohodlnější a nejrychlejší trasa pro většinu lidí cestujících mezi Finskem a Švédskem. Klikněte pro informace o rezervaci
Helsinki ↔ Stockholm Poslední a poslední trajektovou trasou z pevninského Finska do Švédska jsou trajekty mezi Helsinkami a Stockholmem. Tato trasa je delší, trvá 17 až 18 hodin, nicméně je nejvhodnější pro ty, kteří cestují z hlavního města Finska do hlavního města Švédska. Tuto trasu provozují společnosti Viking Line a Tallink-Silja, obvykle jeden odjezd každý den na jednoho operátora. Klikněte pro informace o rezervaci

Nejrychlejší trajekt z Finska do Švédska: Vaasa - Umeå

Nejrychlejší trajektová trasa z Finska do Švédska je mezi městy Vaasa a Umeå, kterou provozuje společnost Wasaline. Trajekt přepluje Botnický záliv za pouhé 3,5 nebo 4 hodiny v relativním pohodlí. Nestojí za nic, že tento trajekt je technicky nejkratší, ale je relevantní pouze pro cestující do/ze severního Švédska a Norska. Ve všech ostatních případech je téměř vždy lepší možnost jet trajektem z Turku do Stockholmu nebo z Helsinek do Stockholmu.

Doba trvání 3,5 hodiny
Plavby za den 2+
Přístav ve Vaase Přístav Vaasa
Přístav v Umeå Přístav Umeå

Další možnost trajektu: Turku - Alandy - Stockholm

Při jízdě autem je trajektová trasa mezi Turku a Stockholmem (s krátkou zastávkou na Ålandech) nejrychlejší mezi pevninským Finskem a pevninským Švédskem. S dobou trvání 10-12 hodin je tato trasa provozována společnostmi Viking Line, Tallink-Silja a Finnlines. Vzhledem k počtu dostupných trajektů se jedná o nejpohodlnější a nejrychlejší trasu pro většinu lidí cestujících mezi Finskem a Švédskem. Navíc má tato trasa minimálně dvě noční plavby denně, což je velmi užitečné pro ty, kteří chtějí ušetřit na nákladech na ubytování.

Doba trvání 10-12 hodin
Plavby za den 5+
Přístav v Turku přístav Turku - Hlavní přístav v Turku pro Viking Line a Tallink Silja - nachází se nedaleko centra města Turku.

Přístav Turku (Naantali). - Nachází se 10 km západně od Turku a je hlavním přístavem pro Finnlines, s trajekty jezdícími do Kapellskär ve Švédsku přes Ålandské ostrovy.
Přístav ve Stockholmu Přístav Stockholm (Stadsgården). - Přístav v centru města pro trajekty Viking Line odjíždějící z Turku.

Přístav Stockholm (Kapellskär). - Nachází se 90 km severně od Stockholmu a je to přístav pro trajekty Tallink Silja odplouvající z Turku a trajekty Finnlines odjíždějící z Naantali.
Trajekt Silja Symphony vjíždí do Helsinek, jeden z hlavních trajektů plujících mezi Helsinkami a Stockholmem
Trajekt Silja Symphony vjíždí do Helsinek, jeden z hlavních trajektů plujících mezi Helsinkami a Stockholmem

Další možnost trajektu z Finska do Švédska: Helsinky - Stockholm

Poslední a poslední trajektovou trasou z pevninského Finska do Švédska jsou trajekty mezi Helsinkami a Stockholmem. Tato trasa je delší, trvá 17 až 18 hodin, nicméně je nejvhodnější pro ty, kteří cestují z hlavního města Finska do hlavního města Švédska. Tuto trasu provozují společnosti Viking Line a Tallink-Silja, obvykle jeden odjezd každý den na jednoho operátora. Z hlediska rychlosti je nejrychlejší trajektová trasa z Turku do Stockholmu.

Doba trvání 17-18 hodin
2+
Přístav v Helsinkách Přístav Helsinky (Katajanokka). - Přístav v centru města používaný společností Viking Line pro trajekty do Stockholmu a Tallinnu.

Přístav Helsinky (South Harbour Olympia Terminal). - Přístav v centru města, který Tallink Silja používá pouze pro trajekty do Stockholmu.
Přístav ve Stockholmu Přístav Stockholm (Stadsgården). - Přístav v centru města pro trajekty Viking Line do Turku, Tallinnu a Helsinek.

Přístav Stockholm (Värtahamnen). - Nachází se o něco dále od centra města a je to přístav pro trajekty Tallink Silja do Åland a Helsinek.

Nejčastější dotazy

Je možné dostat se z Helsinek do Stockholmu trajektem?

Ano, mezi hlavními městy Finska a Švédska jezdí dva trajekty denně, které krátce zastavují na Alandských ostrovech. Můžete také zvážit cestu z Turku do Stockholmu, pokud hledáte o něco rychlejší variantu.

Jak se rychle dostat z Finska do Stockholmu trajektem?

Nejrychlejší trasa spojující pevninské Finsko s hlavním městem Švédska vede z Turku přes ostrovy Åland. Viking Line a Tallink Silja provozují na této trase několik trajektů denně.

Jací jsou hlavní provozovatelé trajektů mezi Finskem a Švédskem?

Největší osobní lodě v Baltském moři plují mezi Finskem a Švédskem. V tomto ohledu vedou Viking Line a Tallink Silja, ale Finnlines má dnes také dobrou nabídku mezi Naantali a Kapellskär.

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím. Dozvědět se více