Nejrychlejší trajekt z Helsinek do Tallinnu

Naposledy aktualizováno


Nejpraktičtější cesta mezi Helsinkami, Finskem a Tallinem Estonsko je trajektem přes Baltské moře. Létání je technicky rychlejší (30minutový let), ale je dražší a neušetříte tolik času, když započítáte čas na cestu na letiště az něj, a navíc projdete bezpečnostní kontrolou, čekáte na zavazadla atd. Trajekty jsou pro tuto cestu preferovány, protože jsou mnohem pohodlnější. V těchto dnech máte tři možnosti, jak přeplout Baltské moře trajektem, které mají podobnou rychlost:

The distance between Helsinki and Tallinn is about 80km, making it a short journey on a ferry.
The distance between Helsinki and Tallinn is about 80km, making it a short journey on a ferry.

Možnost 1: Viking Line - M/S Viking XPRS

Doba trvání 2:15 až 2:30
Odjezdy za den 2-3
Helsinský přístav Katajanokka
Tallinnský přístav Reisiterminál D

Trajekt Viking Line XPRS zvládne cestu z Helsinek do Tallinnu za 2 hodiny 15 minut až 2 hodiny 30 minut, v závislosti na konkrétním jízdním řádu. Není to jednoznačně nejrychlejší trajekt mezi Helsinkami a Tallinem, nicméně terminál Katajanokka je poměrně blízko centra Helsinek, takže je podle našeho názoru pohodlnější než West Harbor (v Jätkäsaari). Terminál Katajanokka je vedle tramvajové zastávky a stejně je to 15-20 minut chůze od vlakového nádraží.

Možnost 2: Linka Eckerö - M/S Finlandia

Doba trvání 2:15
Odjezdy za den 2-3
Helsinský přístav Terminál West Harbor 2
Tallinnský přístav Reisiterminál D

Eckerö Line's M/S Finlandia zvládne cestu mezi Helsinkami a Tallinem za 2 hodiny a 15 minut, s několika odjezdy každý den. Z Helsinek loď odplouvá ze západního přístavu v Jätkäsaari, což může trvat déle, než se dostanete (ve srovnání s Katajanokka nebo South Harbor). Často můžete na poslední chvíli najít lístky na trajekt do Tallinnu za rozumnou cenu u Eckerö Line, což z něj dělá jednu z našich oblíbených akcí v Helsinkách.

Možnost 3: Linka Tallink-Silja – hvězda a megastar

Doba trvání 2:00
Odjezdy za den 2-3
Helsinský přístav Terminál West Harbor 2
Tallinnský přístav Reisiterminál D

Trajekty Star a Megastar z Tallink-Silja jsou nejrychlejšími trajekty v současném provozu mezi Helsinkami a Tallinem. Cestu mezi Helsinkami a Tallinnem absolvují několikrát denně za pouhé dvě hodiny.

Možnost 4: Helsinki Vuosaari – Tallinn Muuga (pouze vozidla)

Doba trvání 2:45 až 4:00
Odjezdy za den 5-8
Helsinský přístav Vuosaari
Tallinnský přístav Muuga

Tallink-Silja a Finbo Cargo provozují také málo známý trajekt mezi Helsinkami (Vuosaari) a Tallinnem (Muuga). Trajekt je určen pouze pro cestující s vozidly. Vzhledem k tomu, že trajekt vyplouvá z přístavů mimo centrum města každého místa, může být rychlejší pro cestující s vozidlem, zejména pro nákladní automobily.


Obecně platí, že všechny tři zde uvedené možnosti jsou nejrychlejší trajekty mezi Helsinkami a Tallinem. Hvězdy a Megastar vyhrávají o 15 minut, ale to je malý náskok před ostatními. Mezi Helsinkami a Tallinem jsou klidnější trajekty, které mohou trvat 3-4 hodiny, ale oproti ostatním to není velká výhoda (pokud nejedete přes noc nebo nechcete větší a prostornější trajekt). Když přijíždíte do Helsinek z Petrohradu a Stockholmu, někteří operátoři (např. Viking Line, Tallink-Silja a St. Peter Line) používají tyto větší lodě k rychlému výletu do Tallinnu a zpět, než se vrátí do Petrohradu nebo Stockholmu.

Před rokem 2018 bylo možné jet z Helsinek do Tallinnu za 1 hodinu a 40 minut pomocí estonského trajektu Linda Line, což byl pro mnohé preferovaný způsob, protože jste mohli přijet těsně před odjezdem lodi a bylo to pouze v jižním přístavu. . To však již není možné, protože Linda Lina v roce 2018 přešla na břicho.

checkPro Tip 1

Pokud jste turista, doporučujeme vám nejezdit v pátek večer jedním z těchto trajektů, protože narazíte na mnoho opilých Finů, Estonců a Rusů vracejících se domů po pracovním týdnu. Mohla by to být zábava, pokud máte rádi karaoke.

checkPro Tip 2

Na krátké plavby trajektem jako z Helsinek do Tallinnu vám lístek ve skutečnosti nezajistí místo na palubě. K dispozici je omezený počet míst k sezení, a pokud se opozdíte, můžete skončit sedět na chodbě nebo na schodišti dvě hodiny. Když nastoupíte, okamžitě si najděte nějaké místo k sezení a umístěte tam své věci.

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím. Dozvědět se více