Nejrychlejší trajekt z Turku do Stockholmu

Naposledy aktualizováno


Turku a švédské hlavní město Stockholm dělí jen asi 250 km Baltského moře. Téměř po celé vzdálenosti mezi těmito dvěma městy se rozkládá velké souostroví, kde leží Alandské ostrovy. Trajekt mezi Turku a Stockholmem je skvělý výlet, protože souostroví je jednou z nejkrásnějších oblastí Baltského moře. Cesta trajektem má smysl i pro řidiče jedoucí mezi Finskem a Švédskem, protože ušetří značný čas. Z Turku můžete jít spát a probudit se ve Stockholmu, zatímco jízda kolem Botnického zálivu je asi 1800 km.

Turku a Stockholm odděluje 250 km souostroví.
Turku a Stockholm odděluje 250 km souostroví.

Přibližně o hodinu jsou nejrychlejší odjezdy Finnlines dvakrát denně mezi Naantali (Turku) a Kapellskär (Stockholm). To, co je nejrychlejší, se samozřejmě liší pro pěší cestující a pro cestující s vozidly. Pokud se pokoušíte jet do centra Stockholmu bez vozidla, má smysl navštívit Viking Line nebo Tallink Silja. Pokud však vaší konečnou destinací není centrum Stockholmu, může být smysluplnější jít s Finnlines, protože nakládka/vykládka ze Stockholmu nebude problém vzhledem k umístění přístavu mimo centrum.

Stockholmské přístavy

Stockholm má nejméně pět různých osobních přístavů pro trajektovou dopravu. Pro osobní trajektové trasy mezi Turku a Stockholmem se v současnosti používají pouze tři. Kousek severně od samotného Stockholmu je Kapellskär, který Finnlines využívá. Uvnitř města máte také Stadsgården využívaný Viking Line a Värtahamnen využívaný Tallink-Silja.

Přístavy Turku

Samotné Turku má jeden přístav pro osobní trajektovou dopravu, nicméně do nedalekého města Naantali vzdáleného pouhých 14 km také jezdí trajekty. Na FerryScan přidáváme Naantali do vyhledávání Turku, protože je v podstatě spojeno s Turku, s pravidelnými autobusovými spoji do centra města.

Možnost 1: Finnlines - Finnswan + Finnfellow

Operátor Logo Finnlines
Doba trvání 8-9 hodin
Odjezdy za den 2
Přístav Turku Naantali
Stockholmský přístav Kapellskär
Zastávky Långnäs (Åland)

Finnlines má dvakrát denně trasu mezi Turku a Stockholmem přes Alandy. Jejich lodě Finnswan a Finnfellow vyplouvají z Kapellskär ve Stockholmu a zastavují se v Långnäs (Åland) a poté pokračují do Naantali (Turku). Tuto trasu nelze rezervovat, pokud necestujete autem, motocyklem nebo na kole. Přístav Kapellskär je poměrně daleko od Stockholmu, ale pomáhá vyhnout se jakékoli dopravě ze samotného města.

Možnost 2: Viking Line - Amorella + Viking Grace

Operátor Logo Viking Line
Doba trvání 10-11 hodin
Odjezdy za den 2
Přístav Turku přístav Turku
Stockholmský přístav Stadsgården
Zastávky Mariehamn/Långnäs (Åland, používá Långnäs v noci)

Viking Line má také dvakrát denně osobní trajektovou dopravu mezi Turku a Stockholmem. Trvá o něco déle než služba Finnlines, nicméně je o něco pohodlnější pro pěší cestující, protože přístav Stadsgården ve Stockholmu je velmi blízko centra. Pro řidiče je to naopak, protože při odjezdu s vozidly musí čelit stockholmské dopravě.

Možnost 3: Tallink Silja – Galaxie + Baltská princezna

Operátor Logo Tallink Silja
Doba trvání 10-11 hodin
Odjezdy za den 2
Přístav Turku přístav Turku
Stockholmský přístav Värtahamnen
Zastávky Mariehamn/Långnäs (Åland, používá Långnäs v noci)

Linka Tallink-Silja mezi Turku a Stockholmem je velmi podobná službě Viking Line. Trvá 10-11 hodin, zastavuje na Ålandech a má dva odjezdy každý den v obou směrech. Tallink Silja k tomu používá přístav Värtahamnen ve Stockholmu, který není tak pohodlný jako Stadsgården, ale také není špatný.

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím. Dozvědět se více