Rychlé testování antigenu Covid na palubě trajektu Tallink-Silja

Naposledy aktualizováno


Věděli jste, že na mnoha trajektech Tallink-Silja je možné podstoupit rychlý antigenní test na covid, který platí pro vstup do Finska? Od prosince 2021 je pro vstup do Finska vyžadován negativní antigen, a to i přes váš status očkování. Pokud máte napjatý plán, pokusit se najít test na antigen v Tallinnu může být docela nepříjemné1 a je mnohem pohodlnější mít to na vaší cestě do Helsinek na palubě trajektu.

Palubní testování je k dispozici na většině odjezdů trajektů z Helsinek do Tallinnu
Palubní testování je k dispozici na většině odjezdů trajektů z Helsinek do Tallinnu

Jak získat antigen nebo PCR test v Tallinnu?

Pokud se chystáte jet trajektem do Finska, 100% doporučujeme provést test na palubě trajektu. Cena je 39 eur (v hotovosti nebo kartou), splatná na trajektu samotném nebo zakoupená předem. Antigenový test je také možné provést v přístavu Tallinn, i když to není zcela doporučeno, protože musíte přijet dříve a počkat na výsledky. Pokud pojedete trajektem, musíte tam stejně čekat 2-3 hodiny a nemusíte sejít z cesty.

Při nedávné cestě na palubě trajektu Tallink-Silja’s Star jsme dostali test na antigen a zde dokumentujeme naše zkušenosti.

 1. Jděte k infopultu na trajektu, většinou se nachází na hlavní palubě. Na trajektu Tallink’s Star se nachází na palubě 7. Požádejte o zaplacení testu na antigen covid. Budete muset zaplatit 39 eur a obdržíte potvrzení o platbě.
 2. Jděte do provizorní laboratoře na palubě a dejte tamním pracovníkům potvrzení o zaplacení. Laboratoř při každé plavbě trajektem funguje pouze v určitých časech, takže si je zkontrolujte.
  Základní, ale efektivní palubní laboratoř.
  Základní, ale efektivní palubní laboratoř.
 3. Poskytnou vám malý bílý papír, kam napíšete své kontaktní údaje. Certifikát můžete získat v papírové nebo elektronické kopii. V tomto okamžiku budete muset předložit platný doklad totožnosti.
  Několik pokynů pro palubní testovací laboratoř na covid s Tallink-Silja.
  Několik pokynů pro palubní testovací laboratoř na covid s Tallink-Silja.
 4. Počkejte, až vám zavolají a vyzvednou vám vzorek z nosu.
 5. Vraťte se přibližně za 45 minut a získejte výsledek testu.

Výsledek testu je platný pro vstup do Finska (za předpokladu, že je výsledek negativní!). Pokud máte pozitivní výsledek covid, nevíme, co se s vámi stane.

Výsledek rychlého testu antigenu z paluby trajektu Tallink-Silja.
Výsledek rychlého testu antigenu z paluby trajektu Tallink-Silja.

1: V Tallinnu jsme měli hrozný čas s objednáním testů PCR na covid od společnosti Confido, protože:

 • Většina jejich laboratoří byla v tuto dobu plná a vy jste si museli zarezervovat konkrétní čas na konkrétním místě v Tallinnu
 • Byly nám slíbeny výsledky do 24 hodin, ale přišly až poté
 • Jejich podpora vám nepošle e-mail zpět
Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím. Dozvědět se více