Kontrolní seznam zavazadel na trajekt

Naposledy aktualizováno


Chcete vědět, co si zabalit před naloděním na trajekt? Zde je kontrolní seznam FerryScan. Než se vydáte na cestu trajektem, musíte si vzít několik důležitých věcí. Provedeme vás, co si zapamatovat:

1) Vezměte si s sebou pas nebo platný cestovní doklad, jako je řidičský průkaz nebo občanský průkaz. Ujistěte se, že máte připravené příslušné vízum (možná budete muset jít na ambasádu).

COVID-19 stále způsobuje mnoho omezení. Ujistěte se, že máte připravené testy nebo dokumenty, abyste mohli vstoupit hladce.

2) Vezměte si na cestu vhodnou měnu. Váš operátor vám sdělí, jaké platby jsou přijímány, ale obecně jsou akceptovány karty Visa, Mastercard a měna země odletu a příletu. Někdy si dokonce můžete směnit měny na lodi, ale nemusí to být nejlepší směnný kurz.


  • Doporučujeme 50 € na pasažéra, abyste mohli sníst lahodný bufet typu „all you can eat“, koupit si alkohol nebo cigarety bez cla, pokud si to dopřejete, a koupit si věci, které zapomenete v lodním obchodě. Už jsem zapomněl otvíráky a zubní pasty, ale často mají mnohem víc pro vaše pohodlí. Uvědomte si, že tyto položky jsou na trajektu dražší, takže pokud si je můžete koupit předem, ušetříte nějaké peníze

3) Pokud jedete autem, vezměte s sebou registrační a řidičský průkaz vozidla a nezapomeňte na mezinárodní řidičský průkaz pro případ, že byste na své další cestě potkali policii. Některé země mohou vyžadovat celní zálohu, která může být poměrně velká, takže nezapomeňte zkontrolovat hraniční procedury pro zemi, do které vstupujete. Také se ujistěte, že v cílové zemi smíte řídit!

4) Nezapomeň, že budeš muset spát! Je pravděpodobné, že budete mít velmi dlouhý den na prohlídku památek, když dorazíte, takže se ujistěte, že jste připraveni spát. Doporučil bych špunty do uší pro všechny přehnaně opilé sousedy a masku na oči, pokud máte chatku s oknem. Pokud se situace zhorší, zeptejte se zdvořile svého souseda, zda by mohl večírek někde jinde nebo zapojit zaměstnance lodi.


Udělat seznam!

Náš seznam obsahuje:

Zubní pasta Cestovní pas
zubní kartáček Fotokopie pasu a víz v případě ztráty pasu
Šampon Řidičský průkaz s IDP (International Driver's Permit) v případě potřeby
Vlasový kondicioner Debetní karta (zavolejte do banky před cestou do zahraničí)
Fén Hotovost - eura nebo místní měna
Mýdlo nebo tělový mycí prostředek Oblečení
Špunty do uší Voda (nebo peníze za vodu)
Oční maska Jídlo (nebo peníze na jídlo)
Zábava – Knihy, iPad, Laptop, Hudba nebo Podcasty Tištěné jízdenky + informace o další cestě pro snadné překročení hranic

Udržujte kontaktní číslo poskytovatele trajektů vytištěné na vaší jízdence nebo FerryScan v telefonu/peněžence pro dotazy na poslední chvíli!

Doufáme, že vám to pomůže zapamatovat si důležité položky, které byste jinak mohli zapomenout. Nezapomeňte se vrátit na tuto stránku, abyste se ujistili, že jste nezapomněli základy, a pokud jsme na něco zapomněli, dejte nám vědět na [email protected].

Díky a šťastnou plavbu!

Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím. Dozvědět se více